Site Loader

Olej konopny pozyskuje się z konopi rosnącej także w Polsce. Konopia ta z nazwy, jak i budowy przypomina konopie indyjską, jednak nie ma właściwości psychotropowych, jak wspomniana marihuana, a to dlatego, że nie zawiera w swoim składzie THC, który odpowiada za halucynacje.

Olej konopny – jak powstaje

Najbardziej cenny we właściwości okazuje się olej konopny nierafinowany, nieoczyszczony i niefiltrowany. Z tego rodzaju konopi otrzymuje się dwa rodzaje oleju, które wyprodukowane są z nasion lub kwiatostanu rośliny.

Olej konopny wyprodukowany z nasion powstaje poprzez tłoczenie na zimno nasion konopi, ten drugi zaś przez ekstrakcję dwutlenkiem węgla w niskiej temperaturze i wysokim ciśnieniu. Olej z konopi zaraz po tłoczeniu ma zielony kolor.

Olej konopny – właściwości lecznicze

Olej konopny posiada bardzo dużo właściwości zdrowotnych, a w związku z tym, że nie ma właściwości psychoaktywnych, jest bezpieczny w stosowaniu. Nie powoduje skutków ubocznych i jest bogaty w witaminy, jony magnezu, wapnia i cynku, a także nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz 6.

Dzięki zawartości wielu minerałów olej z konopi ma właściwości przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciw utleniające, zmniejsza poziom cholesterolu i zapobiega miażdżycy. Zalecany jest również osobom ze schorzeniami psychicznymi. Poza tym działa antydepresyjnie i zmniejsza stany lękowe.

Olej konopny – przeciwwskazania

Oprócz właściwości należy pamiętać również o przeciwwskazaniach. Podczas jego stosowania należy zachować umiar w jego spożywaniu, ponieważ w zbyt dużej ilości może spowodować biegunkę i skurcze żołądka. Osoby cierpiące na chorobę wieńcową i zmniejszona krzepliwość krwi nie powinny w ogóle spożywać oleju z konopi. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny stosowanie oleju konopnego skonsultować z lekarzem prowadzącym.

 

 

Popularne tagi:herbata z konopi , herbata z konopiami , szampon konopny , krem konopny do twarzy , maść dla sportowców , krem dla sportowców , CBD ekstrakt , mydło konopne , borowina lecznicza , białko konopne

Redakcja