Site Loader

Wiele ponad gabarytowych ładunków, zanim zostanie przetransportowane, spędza ogrom czasu w magazynie, tym samym narażone są na korozję. By temu zapobiec, należy pomyśleć o jak najlepszym przygotowaniu ładunku nie tylko do transportu, ale również i magazynowania. Pomocne w tym okażą się zabezpieczenia antykorozyjne VCI, które na celu mają ochronę metali przed rdzą.

Dla niewtajemniczonych i nieznających terminu VCI wyjaśniamy – VCI to inaczej lotne inhibitory korozji, które zabezpieczają materiały przed korozją. Inhibitor korozji to środek chemiczny, który ma za zadanie hamować proces korozji poprzez wytworzenie warstwy ochronnej na powierzchni metalu. Oferowane na rynku środki antykorozyjne zawierają właśnie ten środek chemiczny. Warstwa ochronna, którą wytwarza VCI, jest niewidoczna i nie wpływa w żadnym stopniu na wygląd chronionego przedmiotu. Obecność VCI można jedynie zauważyć, obserwując efekty jego działania, czyli brak wystąpienia procesu rdzewienia nawet po długim okresie magazynowania bądź transportu. Jedną z największych zalet lotnych inhibitorów korozji jest to, że VCI chroni nawet bardzo trudno dostępne miejsca, co jest niemal niemożliwe przy stosowaniu innych środków ochrony antykorozyjnej.

Środki antykorozyjne występują pod różnymi postaciami i rodzajami. Najczęściej spotkać je można jako folia VCI. Folie VCI występują w arkuszach, rękawach, workach, również jako folia termokurczliwa i bąbelkowa. Folia antykorozyjna jest bardzo odporna na wilgoć, jak i promieniowanie UV.
Kolejnym rodzajem środka antykorozyjnego VCI są papiery. Te z kolei chronią przedmiot nawet kilka lat, o ile przedmiot jest dokładnie w niego zapakowany 😉 Najbardziej sprawdzają się jako przekładki między metalowymi częściami, np. samochodowymi.
Emitery VCI to małe elementy, które zawierają lotne inhibitory korozji. Są proste w użyciu, jak i ich późniejszym usuwaniu. Świetnie sprawdzą się w różnego rodzaju skrzyniach czy szafach.
Proszki VCI są to bezwonne proszki, które zawierają lotne inhibitory korozji i szczególnie polecane są do ochrony delikatnych powierzchni.

Wybór odpowiedniego środka antykorozyjnego jednak zostawiamy Państwu. Jeśli jednak macie wątpliwości, warto zwrócić się o profesjonalną pomoc do Excor.pl producenta materiałów antykorozyjnych VCI.

 

Popularne tagi: papier antykorozyjnyfolia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja  , folia antystatyczna ESD

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
papier antykorozyjny

Dojazd:

Redakcja