Site Loader

Wybór odpowiedniego opakowania antykorozyjnego, które będzie chronić metalowe przedmioty lub części przed korozją, wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne. Przede wszystkim wystarczy znać rozmiary danego przedmiotu. Ale czy tylko? Istnieje jeszcze wiele innych czynników, które warunkują jakie zabezpieczenie będzie odpowiednia dla danego przedmiotu. Czy lepsze będą worki VCI, a może folia stretch, bąbelkowa, a może lepszym rozwiązaniem będzie folia termokurczliwa? Jak w ogóle zapakować i na co zwrócić uwagę przy pakowaniu? Podpowiadamy!

Opakowania antykorozyjne – czym są lotne inhibitory korozji

Opakowania antykorozyjne zawierają lotne inhibitory korozji, które nazywane są również VCI. Są to związki chemiczne, które wewnątrz zamkniętego opakowania rozprzestrzeniają się i powstrzymują proces powstawania korozji.

Opakowania antykorozyjne – gdzie stosujemy opakowania VCI

Opakowania antykorozyjne z VCI znajdują przede wszystkim zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Przede wszystkim stosuje się je do zabezpieczania podczas transportu lub magazynowania metalowych towarów przed korozją.

Opakowania antykorozyjne wytwarzane są w procesie wytłaczania wraz z rozdmuchiwaniem. Dzięki tej metodzie powstaje bardzo cienki rękaw, który jest chłodzony powietrzem, a następnie cięty, składany lub uszczelniany bądź zamykany do potrzebnego rozmiaru.

Taki sposób produkcji jest czasochłonny, ale jego największą zaletą jest to, że dzięki takiemu procesowi da się uzyskać wysokiej jakości materiał. Tak wyprodukowana folia antykorozyjna jest odporna na przebicia, a także wyróżnia ją lepsza kleistość. Poza tym jest również bardziej wytrzymała na rozciąganie, dlatego zbyt łatwo nie pęka.

Firma Zerust/Excor dzięki rozległej sieci produkcyjnej jest w stanie wyprodukować foliowe opakowania antykorozyjne, które są dostępne w różnych rozmiarach i formach, kolorach, z nadrukiem, a wszystko to po to, by zapewnić klientom jak najlepszy produkt do pakowania, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta.

Popularne tagi: opakowania antykorozyjneinhibitory korozjilotne inhibitory korozjiVCIpochłaniacze wilgociolej antykorozyjnypreparat antykorozyjnypowłoki antykorozyjnepowłoka antykorozyjnaodrdzewiacz

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
opakowania antykorozyjne

Dojazd:

Redakcja