Site Loader

Zarówno w naszym kraju jak i za granicą nie brakuje prawdziwych pasjonatów peruk posiadających w swojej kolekcji od kilku do nawet kilkudziesięciu takich cudeniek wykonanych zarówno z włókna syntetycznego jak i naturalnych materiałów. Nie powinno to dziwić, bowiem wyroby takie, jeżeli tylko powstają z surowców wystarczająco wysokiej jakości, są w stanie odmienić wygląd danej osoby wręcz diametralnie, a także dają możliwość regularnego eksperymentowania z własnym stylem bez konieczności poddawania częstym zabiegom stylizacyjnym czy farbowaniu włosów naturalnych, co z kolei mogłoby się wiązać z ich osłabieniem.

Posiadanie peruki to oczywiście przyjemność…ale także pewien obowiązek. Musimy bowiem o nią odpowiednio dbać, szczególnie w sytuacji kiedy marzy nam się jej użytkowanie przez wiele kolejnych miesięcy lub lat bez konieczności wymiany na nowy wyrób. Co zrobić, gdy po szalonej imprezie lub też spotkaniu towarzyskim pod gołym niebem zauważymy, że posiadany przez nas produkt zauważalnie się zmechacił, natomiast stanowiące jego integralną część pukle włosowe są dość mocno splątane, sprawiając dość nieestetyczne wrażenie niezaplanowanego nieładu? Odradzamy w takiej sytuacji stosowanie urządzeń generujących nadmierne ilości ciepła. Wykorzystanie lokówek, prostownic lub suszarek może jedynie pogorszyć sytuację, sprawiając, że produkt perukarski przestanie prezentować się okazale, a zamiast tego stanie się jeszcze bardziej poskręcany i napuszony. O wiele lepszym rozwiązaniem jest tradycyjne czesanie przy pomocy odpowiednio dobranego do grubości włókien lub włosów grzebienia lub szczotki. Dlaczego tak się dzieje? Jeżeli rzeczonymi akcesoriami fryzjerskimi operować będziemy w sposób prawidłowy i zgodny z zaleceniami ekspertów, możemy mieć przekonanie niemalże graniczące z pewnością, że nie tylko nie uszkodzimy peruki, ale także stopniowo oddzielimy od siebie niesforne pasma, nadając wyrobowi pierwotnego, wysoce estetycznego wyglądu.

Jeżeli mamy do czynienia z dość sporym problemem natury estetycznej, doskonałym rozwiązaniem okaże się spryskanie peruki wodą, co sprawi, że poszczególne pasma będą nieco cięższe, a co za tym idzie – będą o wiele łatwiej poddawały się rozczesywaniu. Do odpowiedniego przeprowadzenia tej procedury potrzeba nieco wprawy, jednakże jesteśmy przekonani że za drugim lub trzecim razem każdy z Państwa będzie w stanie poradzić sobie wręcz doskonale z produktem nadmiernie poskręcanym! Więcej informacji dostępne na Peruki – Rokoko.com.pl

Redakcja